| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Manufacturer | intel |
| Series | Lenovo V14 G2-ITL |
| Colour | grey |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Screen Resolution | 1280 x 720 pixels |
| Resolution | 1280×720 |
| Package Dimensions | 39 x 34 x 5 cm; 2.3 kg |
| Item model number | 82KAA01SIH |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i3 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Hard Drive Size | 512GB |
| Hard Disk Description | 512GB SSD |
| Hard Disk Rotational Speed | 5400 RPM |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel GMA 3150 |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | ntegrated |
| Graphics Card Ram Size | 2 GB |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11n |
| Power Source | Battery Powered |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Manufacturer | intel |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg 300 g |
Sale!
Refurbished-laptop
Lenovo V14 G2-ITL (82KAA01SIH) Premium Laptop (Intel Core i3-1115G4/ 4GB RAM/512 GB SSD/ 14 ” HD Screen/ Windows 10 Pro
Original price was: ₹22,500.00.₹16,500.00Current price is: ₹16,500.00.
+ Free Shipping| rand | Lenovo |
| Model Name | Lenovo V14 G2-ITL |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | grey |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i3 |
| RAM Memory Installed Size | 512 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Graphics Card Description | ntegrated |
| Graphics Coprocessor | Intel GMA 3150 |
Out of stock








Reviews
There are no reviews yet.