| Brand | ASUS |
|---|---|
| Manufacturer | ASUS, DIGITEK (CHONGQING) Limited, B01 SEC C Airport Function Zone Lianglu Cuntan Free Trade Port Area, Yubei District, China |
| Series | ASUS Vivobook Go 15 |
| Colour | Black |
| Form Factor | Ultra-Portable |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 47.9 x 28.8 x 6.4 cm; 1.47 kg |
| Item model number | E1504GA-NJ3322WS |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i3 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Processor Count | 8 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No Optical Storage |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adaptor, User Guide, Warranty Documents |
| Manufacturer | ASUS |
| Item Weight | 1 kg 470 g |
Sale!
New Laptops
ASUS New Laptop Vivobook Go 15 ,15″ FHD (1920 x 1080),Intel Core i3-N305 Processor,(8GB RAM/512GB SSD/Intel UHD iGPU/Windows 11/M365 Basic / E1504GA-NJ3322WS
Original price was: ₹43,999.00.₹34,100.00Current price is: ₹34,100.00.
+ Free Shipping| Brand | ASUS |
| Model Name | ASUS Vivobook Go 15 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i3 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | 60Hz refresh rate, Anti-glare display |
| Graphics Card Description | Integrated 📍 Visit Us at Any of Our Two Stores in Indore: 🔹 Parshva Enterprises – Agrasen Square 🔹 Parshva Enterprises – Orbit Mall, Vijay Nagar 📲 Follow Us for Deals & Product Updates: |
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.