| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Natural Silver |
| Form Factor | Netbook |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 51.5 x 29.8 x 6.9 cm; 1.65 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | fd1254TU |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core Ultra 5 |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Speaker Description | Dual speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 6 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 650 g |
Sale!
New Laptops
HP 15, New Laptop Intel Ultra 5 125H, 12 Tops (16GB DDR5, 512GB SSD) FHD, IPS, 15.6”/39.6cm, Win11, M365 Basic(1yr)* Office24, Silver, 1.65kg, fd1254TU, Intel Graphics, FHD Camera w/Shutter, AI Powered Laptop
Original price was: ₹83,500.00.₹66,500.00Current price is: ₹66,500.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Natural Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core Ultra 5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.