| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Blue |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 50.8 Centimeters |
| Item Width | 30.6 Centimeters |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Product Dimensions | 6.8 x 30.6 x 50.8 cm; 3.1 kg |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | A9NC2PA |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5-12450H |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Ethernet |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Standby Life (in hours) | 7.75 Hours |
| Average Battery Life (in hours) | 7.45 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 52.5 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Charger, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 3 kg 100 g |
Sale!
New Laptops
HP Victus, New Laptop 12th Gen Intel Core i5-12450H, RTX 3050 (16GB DDR4, 512GB SSD) FHD, IPS, 144Hz, 15.6″/39.6cm, Win 11, Office 21, Blue, 2.3kg, fa1412tx, B&O Audio, Backlit Gaming Laptop
Original price was: ₹79,500.00.₹66,500.00Current price is: ₹66,500.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Blue |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5-12450H |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description Address | Dedicated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.