| Brand | ASUS |
|---|---|
| Manufacturer | ASUS, NANCHANG HUAQIN ELECTRONIC TECHNOLOGY CO., LTD. NO. 2999, TIANXIANG AVENUE, HIGH-TECH DEVELOPMENT ZONE, NANCHANG CITY, JIANGXI PROVINCE, P.R. CHINA JIANGXI,China-330096 |
| Series | ASUS Vivobook S14 Flip |
| Colour | Quiet Blue |
| Form Factor | Convertible |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Resolution | 1920 x 1200 Pixels |
| Package Dimensions | 45.79 x 28.7 x 6.7 cm; 1.5 kg |
| Item model number | TP3402VAO-LZ612WS |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Processor Count | 8 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No Optical Storage |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 50 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adaptor, User Guide, Warranty Documents |
| Manufacturer | ASUS |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 500 g |
Sale!
New Laptops
ASUS New Laptop Vivobook S14 Flip, TP3402VAO-LZ612WS 14″ Touch Screen, FHD+, Intel Core i5-13420H, (16GB RAM/512GB SSD/Intel UHD iGPU/Windows 11
Original price was: ₹86,999.00.₹67,500.00Current price is: ₹67,500.00.
+ Free Shipping| Brand | ASUS |
| Model Name | ASUS Vivobook S14 Flip |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Quiet Blue |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | With stylus support, Glossy display, Touch screen |
| Graphics Card Description Address | Integrated 📍 Visit Us at Any of Our Two Stores in Indore: 🔹 Parshva Enterprises – Agrasen Square 🔹 Parshva Enterprises – Orbit Mall, Vijay Nagar 📲 Follow Us for Deals & Product Updates: |
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.