| Brand | ASUS |
|---|---|
| Manufacturer | ASUS, DIGITEK (CHONGQING) Limited, B01 SEC C Airport Function Zone Lianglu Cuntan Free Trade Port Area, Yubei District, China |
| Series | Vivobook Go 15 |
| Colour | Silver | 8GB MSO 24 |
| Form Factor | Clamshell |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 48.1 x 29 x 6.6 cm; 1.63 kg |
| Item model number | E1504FA-NJ132WS |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Processor Count | 4 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon™ Graphics |
| Graphics Chipset Brand | AMD |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | Shared |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth, 802.11ax |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No Optical Storage |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 42 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adaptor, User Guide, Warranty Documents |
| Manufacturer | ASUS |
| Item Weight | 1 kg 630 g |
Sale!
New Laptops
ASUS New Laptop Vivobook Go 15 , E1504FA-NJ132WS AMD Ryzen 5 7520U Thin & Light Laptop AMD Radeon iGPU/8GB RAM/512GB SSD/FHD/15.6″/60Hz/Windows 11/M365 Basic / Cool Silver.
Original price was: ₹50,990.00.₹36,950.00Current price is: ₹36,950.00.
+ Free Shipping| Brand | ASUS |
| Model Name | Vivobook Go 15 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Silver | 8GB MSO 24 |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | US MIL-STD 810H military-grade standard, Anti-glare display |
| Graphics Card Description Address | Integrated 📍 Visit Us at Any of Our Two Stores in Indore: 🔹 Parshva Enterprises – Orbit Mall, Vijay Nagar 📲 Follow Us for Deals & Product Updates: |
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.