| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | 15-fn0007AU |
| Colour | Silver |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 52.29 x 31.1 x 7.2 cm; 1.7 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | BL1W8PA |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen AI |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Graphics Chipset Brand | AMD |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 700 g |
Sale!
New Laptops
HP OmniBook 3 New Laptop fn0007AU AMD Ryzen AI 5 340 Next Gen AI Laptop, (16GB DDR5, 512GB SSD), Anti-Glare,15.6”/39.6cm FHD, Win11,Office24, Silver,1.7kg, FHD Camera w/Privacy Shutter,
₹78,500.00 Original price was: ₹78,500.00.₹64,900.00Current price is: ₹64,900.00.
| Brand | HP |
| Model Name | 15-fn0007AU |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen AI |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock
Category: New Laptops Tags: (16GB DDR5, 512GB SSD, HP OmniBook 3 New Laptop fn0007AU AMD Ryzen AI 5 340 Next Gen AI Laptop Brand: HP
Be the first to review “HP OmniBook 3 New Laptop fn0007AU AMD Ryzen AI 5 340 Next Gen AI Laptop, (16GB DDR5, 512GB SSD), Anti-Glare,15.6”/39.6cm FHD, Win11,Office24, Silver,1.7kg, FHD Camera w/Privacy Shutter,” Cancel reply
Related products
- Sale!
Out of stock Dell Inspiron 3535 Laptop, AMD Ryzen 3-7320U Processor, 8GB, 512GB, 15.6″ (39.62cm) FHD Display, Win 11 + MSO’21, 15 Month McAfee, Silver, Thin & Light-1.67kg
New Laptops₹46,452.00Original price was: ₹46,452.00.₹37,000.00Current price is: ₹37,000.00. - Sale!
Out of stock Dell Vostro 15 3520 Laptop – 15.6 inch (39.62cm) FHD Display, Intel Core i5-1235U, 8 GB RAM, 512 GB SSD, BLACK, 1.66Kg, Ideal for Business Users, Perfect for Productivity and Collaboration
New Laptops₹62,415.00Original price was: ₹62,415.00.₹38,000.00Current price is: ₹38,000.00. - Sale!
Out of stock Dell Inspiron 3530 Thin & Light Laptop, 13th Gen Intel Core i3-1305U/8GB/512GB SSD/15.6″ (39.62cm) 120Hz Refresh Rate on FHD IPS Display/Windows 11 + MSO’21+McAfee 15 Months/Carbon Black/1.62kg Visit the Dell Store
New Laptops₹48,590.00Original price was: ₹48,590.00.₹39,000.00Current price is: ₹39,000.00. - Sale!
Out of stock Lenovo LOQ AMD Ryzen 5 7235HS, NVIDIA RTX 3050-6GB, 12GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS 144Hz 300Nits, 15.6″/39.6cm, Windows 11, MS Office 21, Grey, 2.4Kg, 83JC0031IN, 3 Mon. Game Pass Gaming Laptop
New Laptops₹87,990.00Original price was: ₹87,990.00.₹61,990.00Current price is: ₹61,990.00.


Reviews
There are no reviews yet.