| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | 15-fn0007AU |
| Colour | Silver |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 52.29 x 31.1 x 7.2 cm; 1.7 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | BL1W8PA |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen AI |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Graphics Chipset Brand | AMD |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 700 g |
Sale!
New Laptops
HP OmniBook 3 New Laptop fn0007AU AMD Ryzen AI 5 340 Next Gen AI Laptop, (16GB DDR5, 512GB SSD), Anti-Glare,15.6”/39.6cm FHD, Win11,Office24, Silver,1.7kg, FHD Camera w/Privacy Shutter,
₹78,500.00 Original price was: ₹78,500.00.₹64,900.00Current price is: ₹64,900.00.
| Brand | HP |
| Model Name | 15-fn0007AU |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen AI |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock
Category: New Laptops Tags: (16GB DDR5, 512GB SSD, HP OmniBook 3 New Laptop fn0007AU AMD Ryzen AI 5 340 Next Gen AI Laptop Brand: HP
Be the first to review “HP OmniBook 3 New Laptop fn0007AU AMD Ryzen AI 5 340 Next Gen AI Laptop, (16GB DDR5, 512GB SSD), Anti-Glare,15.6”/39.6cm FHD, Win11,Office24, Silver,1.7kg, FHD Camera w/Privacy Shutter,” Cancel reply
Related products
- Sale!
Out of stock Dell Inspiron 5430 13th Gen Laptop , Intel i5-1335U/8GB LPDDR5/512GB SSD/ 14.0″ (35.56Cms) FHD+ Comfortview/Backlit KB/Win 11 + MSO’21/Mcafee 15 Months/Platinum Silver/Thunderbolt 4.0 Port/1.59KGs
New Laptops₹68,089.00Original price was: ₹68,089.00.₹60,000.00Current price is: ₹60,000.00. - Sale!
Out of stock ASUS TUF Gaming A15, 15.6″ (39.62cm) FHD 16:9 144Hz, AMD Ryzen 7 7435HS, Gaming Laptop (16 DDR5/512GB SSD/NVIDIA GeForce RTX 2050/Windows 11 Home/Graphite Black/2.30 Kg), FA506NFR-HN045W
New Laptops₹74,990.00Original price was: ₹74,990.00.₹57,000.00Current price is: ₹57,000.00. - Sale!
Out of stock Dell Inspiron 3530 13th Gen Laptop, Intel Core i5-1335U/8GB/512GB SSD/15.6″ (39.62cms) 120Hz Refresh Rate on a FHD IPS Display with Dell Comfortview/Win 11+MSO’21+McAfee 15 Month/Carbon Black/1.62kg Visit the
New Laptops₹85,000.00Original price was: ₹85,000.00.₹53,500.00Current price is: ₹53,500.00. - Sale!
Out of stock Dell Inspiron 3530 Thin & Light Laptop, 13th Gen Intel Core i3-1305U/8GB/512GB SSD/15.6″ (39.62cm) 120Hz Refresh Rate on a FHD IPS Display/Windows 11 + MSO’21+McAfee 15 Month/Silver/1.62kg
New Laptops₹63,300.00Original price was: ₹63,300.00.₹38,700.00Current price is: ₹38,700.00.


Reviews
There are no reviews yet.