| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Natural Silve |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 51.9 x 43.79 x 6.9 cm; 1.59 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 15-fd0467TU |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 512 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB-C |
| Audio Details | Headphones, Speakers |
| Speaker Description | Audio by B&O; Dual speakers; HP Audio Boost |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | 2 GB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Voltage | 41 Volts |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 8 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 590 g |
Sale!
New Laptops
HP 15, New Laptop fd0467tu 13th Gen Intel Core i5-1334U (16GB DDR4, 512GB SSD) Anti-Glare, Micro-Edge, 15.6”/39.6cm, FHD, Win 11, Office 24, Silver, 1.59kg,, Iris Xe Graphics, FHD Camera, Backlit KB Laptop
Original price was: ₹78,400.00.₹52,980.00Current price is: ₹52,980.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Natural Silve |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Backlit Keyboard, Micro-Edge Display |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.