| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Silver |
| Form Factor | Netbook |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 52.2 x 31.2 x 6.8 cm; 1.59 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | fd0582TU |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | VRAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Speaker Description | Dual speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 6 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP |
| Item Weight | 1 kg 590 g |
Sale!
New Laptops
HP 15, New Laptop fd0582TU13th Gen Intel Core i3-1315U (8GB DDR4, 512GB SSD), Micro-Edge, Anti-Glare, FHD, 15.6”/39.6cm, Win11, M365* Office24, Silver, 1.59kg, FHD Camera, Backlit Laptop
Original price was: ₹52,700.00.₹40,580.00Current price is: ₹40,580.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i3 |
| RAM Memory Installed Size Address | 8 GB
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.