| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Silver With Offer |
| Form Factor | laptop |
| Item Height | 51.8 Centimeters |
| Item Width | 31.1 Centimeters |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Product Dimensions | 7.2 x 31.1 x 51.8 cm; 2.47 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | HP 15 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 8 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB-C |
| Audio Details | Headphones, Speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD graphic |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | 8 GB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg 470 g |
Sale!
New Laptops
HP 15, New Laptop 13th Gen Intel Core i5-1334U Laptop (8GB RAM, 512GB SSD), Anti-Glare, 15.6″/39.6cm, FHD, Win 11, MS Office 2021, Silver, 1.59Kg, Intel UHD Graphics, FHD Camera, Backlit KB, fd0220TU
Original price was: ₹70,600.00.₹50,000.00Current price is: ₹50,000.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Silver With Offer |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | anti glare screen, micro edge display |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.