| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP |
| Series | HP LAPTOP |
| Colour | Blue |
| Standing screen display size | 15.6 |
| Package Dimensions | 52 x 28 x 7 cm; 1.9 kg |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Processor Speed | 5 |
| Processor Count | 6 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 2050 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | GDDR6 |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Included Components | LAPTOP,CHARGES,MANUAL |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 900 g |
Sale!
New Laptops
HP FB3004AX New Laptop – AMD Ryzen 5 8645HS, 15.6″ FHD 144Hz IPS Display, NVIDIA RTX 2050 4GB, 16GB DDR5-5600 RAM, 512GB SSD, Backlit Keyboard, Win 11 Home, 720p HD Camera.
Original price was: ₹90,500.00.₹58,000.00Current price is: ₹58,000.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP LAPTOP |
| Screen Size | 15.6 |
| Colour | Blue |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description Address | Dedicated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.