| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Glacier silver aluminum |
| Form Factor | Clamshell |
| Standing screen display size | 40.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Resolution | 1900 x 1200 Pixels |
| Package Dimensions | 50.29 x 30.4 x 6.7 cm; 1.79 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | BP0J9PA#ACJ |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | LPDDR5X |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Speaker Description | DTS:X® Ultra; Dual speakers; HP Audio Boost |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xᵉ Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 13 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 59 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 790 g |
Sale!
New Laptops
HP OmniBook 5 ba1008TU New Laptop (Previously Pavilion) 13th Gen Intel Core i5 1334U (16GB LPDDR5X,512GB SSD) 2K,IPS, 300nits, 16”/40.6cm, Win11,M365 Basic(1yr),Office Home24, Silver,1.79kg, Camera w/Shutter,
Original price was: ₹76,800.00.₹66,700.00Current price is: ₹66,700.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 40.6 Centimetres |
| Colour | Glacier silver aluminum |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.