| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Blue |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 51 Centimeters |
| Item Width | 29.2 Centimeters |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Product Dimensions | 6.8 x 29.2 x 51 cm; 3.09 kg |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | A9NC6PA |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5-12450H |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 3050A |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Voltage | 28 Volts |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 7 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 52.5 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Charger, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 3 kg 90 g |
Sale!
New Laptops
HP Victus, New Laptop fa1388TX 12th Gen Intel Core i5-12450H, 4GB NVIDIA GeForce RTX 3050 Gaming Laptop (16GB RAM, 1TB SSD) 144Hz, IPS 15.6″/39.6cm, Win 11, MS Office 2021, Blue, 2.3Kg, Enhanced Cooling,
Original price was: ₹83,740.00.₹65,870.00Current price is: ₹65,870.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Blue |
| Hard Disk Size | 1 TB |
| CPU Model | Core i5-12450H |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description Address | Dedicated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.