| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Performance Blue |
| Form Factor | Netbook |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 52.2 x 31 x 7.4 cm; 2.29 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | BV3A8PA |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen 7 |
| Processor Speed | 4.7 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Speaker Description | DTS:X® Ultra;Dual speakers;HP Audio Boost |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon R7 |
| Graphics Chipset Brand | AMD |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 52.5 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg 290 g |
Sale!
New Laptops
HP Victus, New Laptop AMD Ryzen 7 7445HS, fb3120ax , 6GB RTX 3050,Upgrade (Upto 32GB) 16GB DDR5, 512GB SSD, FHD, 144Hz, 300 nits, IPS, 15.6”/39.6cm, Win 11, M365* Office24, Blue, 2.29kg , Gaming Laptop
Original price was: ₹84,500.00.₹70,800.00Current price is: ₹70,800.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Performance Blue |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 7 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description Address | Dedicated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.