| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP, SG66 – QUANTA CQ Tech-Front (CHongqing) computer CO.,LTD 18#, comprehensive bonded zone avenue, Shapingba District 401332 Chongqing China |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Mica Silver |
| Form Factor | Laptop |
| Item Height | 51.9 Centimeters |
| Item Width | 30.8 Centimeters |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Product Dimensions | 7.6 x 30.8 x 51.9 cm; 3.38 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 15-fa1319x |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 16 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Graphics Chipset Brand | NVIDIA |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | GDDR6 |
| Graphics Card Ram Size | 6 GB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11ax |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Wattage | 75 Watts |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 70 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 4 |
| Included Components | Laptop, Charger, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 3 kg 380 g |
Sale!
New Laptops
HP Victus, New Laptop FA2701tx 13th Gen Intel Core i5-13420H, 6GB RTX 4050 (16GB DDR4, 512GB SSD) FHD, 144Hz, IPS, 15.6″/39.6cm, Win11, Office21, Mica Silver,2.3kg, Backlit,Enhanced Cooling Gaming Laptop
Original price was: ₹95,500.00.₹74,500.00Current price is: ₹74,500.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Mica Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description Address | Dedicated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.