| Brand | Dell |
|---|---|
| Manufacturer | Dell India Pvt. Ltd., Dell India Pvt. Ltd. |
| Series | Inspiron |
| Colour | Carbon Black |
| Form Factor | thin & light |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | ‎1920 x 1080 |
| Package Dimensions | 45.7 x 38.9 x 7.2 cm; 1.62 kg |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | i5-1334U |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop | Power Cable |User Manual |
| Manufacturer | Dell India Pvt. Ltd. |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 620 g |
Sale!
New Laptops
Dell New Laptop Inspiron 3530 Thin & Light Laptop, 13th Gen Intel Core i5-1334U Processor, 8GB, 512GB SSD, 15.6″ (39.62cm) FHD Display, Standard Keyboard, Win 11+MSO’24 & 15 Month McAfee, Carbon Black, 1.62kg
Original price was: ₹59,543.00.₹49,000.00Current price is: ₹49,000.00.
+ Free Shipping| Brand | Dell |
| Model Name | Inspiron |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Carbon Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Spill-resistant keyboard with numeric keypad,thin & light |
| Graphics Card Description ADDRESS | Integrated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.