| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Natural Silver |
| Form Factor | Netbook |
| Standing screen display size | 35.6 Centimetres |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 48.3 x 30.5 x 6.9 cm; 1.4 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | C33RKPA |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Speaker Description | Dual speakers |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP |
| Item Weight | 1 kg 400 g |
Sale!
New Laptops
HP 14 New Laptop gr1036TU , Intel Core Ultra 7 155H (16GB DDR5, 512GB SSD) FHD, Anti-Glare, Micro-Edge, 14”/35.6cm, Win11, M365 Basic(1yr)* Office24, Silver, 1.4kg, gr1036TU, Backlit, HD Camera w/Shutter Laptop
Original price was: ₹93,990.00.₹81,500.00Current price is: ₹81,500.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 35.6 Centimetres |
| Colour | Natural Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core Ultra 7 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.