| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Ryzen 5 7520U 8GB |
| Form Factor | Clamshell |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Package Dimensions | 52.1 x 31.2 x 6.8 cm; 1.69 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 9D3M9PA |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Processor Speed | 4.3 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 8 |
| Memory Technology | Lpddr 5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Audio Details | Headphones, Speakers |
| Graphics Chipset Brand | AMD |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 10.5 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User Manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1 kg 690 g |
Sale!
New Laptops
HP 15, New Laptop 15s-fc0155AU AMD Ryzen 5 7520U (8GB LPDDR5, 512GB SSD) Anti-Glare, FHD,15.6-inch (39.6 cm) Win 11, Office 21, FHD Camera with Privacy Shutter,
Original price was: ₹53,510.00.₹36,800.00Current price is: ₹36,800.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Ryzen 5 7520U 8GB |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Micro-Edge Display |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.