| Brand | โHP |
|---|---|
| Manufacturer | โHP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | โHP Laptop |
| Colour | โCore i7 |
| Form Factor | โUltra-Portable |
| Item Height | โ50.8 Centimeters |
| Item Width | โ30.6 Centimeters |
| Standing screen display size | โ39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | โ1920 x 1080 pixels |
| Resolution | โ1920 x 1080 |
| Product Dimensions | โ6.8 x 30.6 x 50.8 cm; 3.1 kg |
| Batteries | โ1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | โA9NC5PA |
| Processor Brand | โIntel |
| Processor Speed | โ4.7 GHz |
| Processor Count | โ1 |
| RAM Size | โ16 |
| Memory Technology | โDDR4 |
| Computer Memory Type | โDDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | โ16 GB |
| Hard Drive Size | โ512 GB |
| Hard Disk Description | โSSD |
| Hard Drive Interface | โUSB |
| Graphics Chipset Brand | โNVIDIA |
| Graphics Card Description | โDedicated |
| Graphics RAM Type | โDDR4 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | โ4 GB |
| Graphics Card Interface | โPCI Express |
| Connectivity Type | โBluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Type | โ802.11n |
| Number of HDMI Ports | โ1 |
| Operating System | โWindows 11 Home |
| Average Battery Life (in hours) | โ7 Hours |
| Are Batteries Included | โYes |
| Lithium Battery Energy Content | โ52.5 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | โ3 |
| Included Components | โLaptop, Charger, User Manual |
| Manufacturer | โHP |
| Item Weight | โ3 kg 100 g |
Sale!
New Laptops
HP Victus, 12th Gen Intel Core i7-12650H,NVIDIA RTX 3050, 16GB DDR4, 512GB SSD (Win11, Office21, Blue,2.3kg) 144Hz, 9MS, IPS, 15.6-inch(39.6cm), Flicker-Free Gaming Laptop, Enhanced Cooling 15 -FA 1415 TX
Original price was: ₹93,322.00.₹70,500.00Current price is: ₹70,500.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Core i7 |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating |
| Graphics Card Description | Dedicated๐ Visit Us at Any of Our Two Stores in Indore: ๐น Parshva Enterprises โ Agrasen Square ๐น Parshva Enterprises โ Orbit Mall, Vijay Nagar ๐ฒ Follow Us for Deals & Product Updates: |
Out of stock



Reviews
There are no reviews yet.