| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | HP Laptop |
| Colour | Mica Silver |
| Form Factor | Netbook |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 55.4 x 31.7 x 6.9 cm; 2.29 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | C25MSPA |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 4.9 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 24 GB |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Speaker Description | DTS:X® Ultra;Dual speakers;HP Audio Boost |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Dedicated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 70 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, Power Adapter, User manual |
| Manufacturer | HP |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2 kg 290 g |
Sale!
New Laptops
HP Victus, New Laptop fa2309TX 13th Gen Intel Core i7-13620H, 8GB RTX 5050 (Upgradeable 24GB DDR5, 1TB SSD) FHD, 144Hz, IPS, 300nits, 15.6”/39.6cm, Win11, M365*Office24, Mica Silver, 2.29kg, , RGB, Gaming Laptop
Original price was: ₹124,890.00.₹104,000.00Current price is: ₹104,000.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | HP Laptop |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Mica Silver |
| Hard Disk Size | 1 TB |
| CPU Model | Intel Core i7 |
| RAM Memory Installed Size | 24 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description Address | Dedicated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.