| Brand | HP |
|---|---|
| Manufacturer | HP, HP India Sales Pvt. Ltd. |
| Series | fc1004AU |
| Colour | Silver |
| Form Factor | Netbook |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Package Dimensions | 51.79 x 31.1 x 7 cm; 1.59 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | AK6C7PA |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Type | Ryzen 5 |
| Processor Speed | 4.55 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | USB |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Chipset Brand | AMD |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | VRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number of Lithium Ion Cells | 3 |
| Included Components | Laptop, charger |
| Manufacturer | HP |
| Item Weight | 1 kg 590 g |
Sale!
New Laptops
HP Laptop 15, New Laptop fc1004AU , AMD Ryzen 5 5500u, 15.6-inch (39.6cm), FHD, 8GB DDR5, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics, 1080p FHD Camera w/Privacy Shutter, Backlit KB (Win 11, Silver, 1.59kg),
Original price was: ₹56,990.00.₹45,000.00Current price is: ₹45,000.00.
+ Free Shipping| Brand | HP |
| Model Name | fc1004AU |
| Screen Size | 39.6 Centimetres |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Ryzen 5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description Address | Integrated
|
Out of stock


Reviews
There are no reviews yet.